Fotogalerie z MČR U17 2018

Děkujeme za zaslané fotografie, několik jsme jich vybrali a další si můžete prohlédnou zde. Pokud jste také fotili a rádi by jste své fotky zde zveřejnili budeme moc rádi. Kontaktovat nás mužete zde. Děkujeme.

Zahájení

fIndividuální ocenění
    ále img f
    ále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img

Semifinále Usk-Brno

finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img

Svátek a vrchol sezóny JUNIORKY U17. Utkání o zlatý triumf.

Basket Slovanka, vítěz základní části s bilancí 19 výher, 3 porážky díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s USK Praha, nejofenzivněji laděné družstvo (dle tabulky základní části). Žabiny Brno, třetí tým základní části s bilancí 15 výher, 7 porážek, který do konce základní části musel hájit právě třetí místo před dotírajícím Hradcem Králové, který nakonec padl v play off s Trutnovem, třetím nejlépe bránícím družstvem.

Předpokládaně opatrný, nervózní a vzhledem k postavení týmu i nepřesný úvod finálového utkání. Všichni si až přespříliš připouštěli tíhu utkání, dříve se oklepala Slovanka, která úspěšně zdolávala brněnskou zónu. Aktivní Žabiny však dokázali do poločasu srovnat nejen obraz hry, ale i skóre. Ve druhém poločase přišla rotace hráček obou týmů a hra se mírně oživila i díky úspěšné střelbě na obou stranách, chytřejší však při zakončení a efektivnější byly Žabiny, které, před závěrečnou čtvrtinou,  získaly pěti bodové vedení.

Přestávku před poslední desetiminutovkou sezóny však lépe využily pro potřebné emoce hráčky Slovanky, které dovolily Žabinám za posledních 10 minut 3body. Ve finále MČR!  Velmi dobrá obrana všech hráček Slovanky sebrala nejen fyzické, ale i morální síly brňankám a zaslouženě tedy slaví titul Basket Slovanka.

finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img finále img

Více fotek
Nejlepší hráčky: Petra Malíková (Basket Slovanka) a Tereza Pogányová (Žabiny Brno)
Zápis z utkání: Basket Slovanka : Žabiny Brno 62:52 (16:13, 32:32, 44:49), trojky 8:3,  doskoky 56:47, fauly 19:20, TH 25/18, 18/9

Utkání o 3. místo

Neúspěšné týmy ze sobotních semifinále si to rozdaly o zbývající medailové umístění. Z počátku velmi aktivně na obou stranách. Vstup do druhého poločasu byl ve znamení nervozity a neproměněných šancí. S Přibývajícím časem se zdálo, že Loko ztrácí dech, čehož USK dokázalo využít a postupně získávalo převahu, když v závěru třetí čtvrtiny definitivně překlopilo skóre ve svůj prospěch a to i díky vysokému počtu ztrát hráček Trutnova. USK zvrat v utkání již nedovolilo a zaslouženě bere bronzové medaile.

o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo
Více fotek

Nejlepší hráčky: Za USK Sarah Nicol Gallasová a za Trutnov Kristýna Holubcová.
Zápis z utkání: Loko Trutnov : USK Praha 54:71 (13:17, 30:30, 45:49), doskoky 38:39, fauly 18:19, TH 19/17, 8/6

Individuální ocenění

 • Nejlepší hráčky 1. semifinále - Eliška Hálová, Tereza Králová
 • Nejlepší hráčky 2. semifinále - Anna Merhautová, Eliška Hamzová
 • Nejlepší hráčky zápasu o 3. místo - Kristýna Holubcová, Sarah Nicol Gallasová
 • Nejlepší hráčky finále - Petra Malíková, Tereza Pogányová

 • Nejužitečnější hráčka týmu USK – Anna Merhautová
 • Nejužitečnější hráčka týmu Žabiny – Eliška Hamzová
 • Nejužitečnější hráčka týmu Loko Trutnov – Tereza Králová
 • Nejužitečnější hráčka týmu Basket Slovanka – Petra Malíková

 • Nejlepší obránce – Monika Fučíková (Basket Slovanka)
 • Největší počet doskoků – Eliška Hálová (Basket Slovanka)
 • Nejlepší střelec šestek – Petra Malíková (Basket Slovanka)
 • Největší počet asistencí – Sarah Nicol Gallasová (USK Praha)
 • Nejlepší střelec trojek – Andrea Ondroušková (Basket Slovanka)
 • Nejlepší střelec – Anna Merhautová (USK Praha)

 • All Star – Eliška Hálová (Basket Slovanka)
 • All Star – Andrea Ondroušková (Basket Slovanka)
 • All Star – Anna Merhautová (USK Praha)
 • All Star – Kristýna Holubcová (Loko Trutnov)
 • All Star – Tereza Pogányová (Žabiny Brno)

MVP turnaje – Andrea Ondroušková (Basket Slovanka)

o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo o 3. místo
Více fotek

Napětí stoupá

Napětí stoupá, zahájení se blíží, stejně jako první utkání. Teamy přijíždějí do Benešova a v řádu hodin začneme. MČR JUNIORKY U17 dnes začíná.

Napětí stoupá na všech frontách, organizační výbor finišuje, poslední detaily, poslední vyvěšení reklamy, zápisy, akreditační karty, přepočítat naposledy reklamní trika pro účastníky... spousta maličkostí. Hráčky cítí nervozitu, ale ty jsou natolik zkušené a ostřílené, že s prvním dotykem s míčem z nich spadne a bude jen soustředění a koncentrace, ale napětí stoupá. V hlavách trenérů se řadí poslední pokyny a každý „jede“ svůj rituál a napětí stoupá. Delegát vše sleduje zpovzdálí, připravuje potřebnou agendu a rozhodčí se seznamují s palubovkou, stolkem časomíry a napětí mezi diváky? Mírně stoupá.

Ale vše je správně, EMOCE jsou prostě nedílnou a neodmyslitelnou součástí našich nejen sportovních životů. Ovlivňují naše myšlenky, naše rozhodování a chování. Pozitivní výbuchy radosti, nadšení a euforie z výhry, sdílené radosti teamu, stejně jako na druhé straně zklamání a smutek, který sice časem odezní, ale bezprostředně je obrovsky neměřitelný. To vše jsou emoce. Přejeme Vám, ať napětí stoupá správným směrem a po utkání ať Vaše emoce vybouchnou v plné míře. V průběhu utkání však k sobě zachovávejme vzájemný respekt a úctu. Přátelství Vám žádná výhra nenahradí. Bohužel dnes vpodvečer se emoce rozdělí, je to sport, nezapomeňme na to ani v hledišti. Krásné sportovní zážitky.

MČR klepe na dveře

Mistrovství republiky v basketbale - kadetky U17 startuje již tuto sobotu! Všichni jste vítáni a těšíme se na Vás v Benešově s týmem Basketu Slovanka. Nenechte si ujít vrchol dívčího mládežnického basketbalu. Sobotní odpoledne odstartuje boje o medaile v kategorii KADETKY U17.

Kdo získá pohár? Vítěz základní části a pořadatel Basket Slovanka, velkoklub USK Praha, tradiční účastník Žabiny Brno, nebo překvapení play off Loko Trutnov? Rozhodně Vás čekají bojovná utkání a málokterý team jezdí na MČR prohrávat, takže nelze vyloučit ani překvapení, proto by jste u toho neměli chybět.

Všichni v organizačním teamu dělají poslední kroky příprav tak, aby město Benešov a BC Benešov byl více než důstojným hostitelem. Poprvé to bývá nejlepší a my všichni v Benešově chceme potvrdit basketbalovou tradici našeho regionu. Sobota 28.4.2018 - startujeme prvním semifinále v 15h a jedeme až do pozdního večera…..parádní basket v Benešově. Přijeďte všichni.

Nikdo jiný to za nás neuhraje

Blíží se sobota 1.hrací den MČR U17, nervozita přichází na všechny - hráčky, trenéry, asistenty a také na celý realizační tým okolo Petra Hály. Věřím, že se mu podařilo zajistit vše nezbytné po organizační stránce k celému pohodovému průběhu MČR. Bylo by skvělé, aby všem vítězům i poraženým zůstaly pěkné a ještě lepší vzpomínky.

Nicméně ani skvělá organizace nezajistí a ani našemu realizačnímu týmu se to nepodaří - zajistit výhru, tu zajistí kvalitní bezkonkurenční výkon všech hráček na palubovce i na lavičce. Všechny týmy určitě v přípravě udělaly maximum, takže budou k vidění kvalitní í týmové i kolektivní výkony jednotlivých týmů. Nicméně věřím svému týmu, naší práci a našemu talentu a touze po úspěchu.

Jiří Toušek trenér Basket Slovanka

Neviditelným díky

V průběhu konání MČR budete potkávat známé, ale i neznámé tváře (nejen místního basketbalu), které budou pomáhat s organizačním zajištěním turnaje tak, abychom si my všichni diváci, rodiče, trenéři, hráčky, rozhodčí a zástupci našich sponzorů, podporovatelů a spolupořadatelů mohli dopřát nerušené zážitky ze všech utkání.

Na pořádání a organizaci se však podílejí i neviditelní dobrovolníci a nadšenci, kteří pomáhají v zázemí s běžným (ale náročným) chodem turnaje. Uspořádat mistrovství republiky nejde bez sponzorů, partnerů a bez záštity města. Vám všem patří naše poděkování a uznání.

Hlavní partneři

Mediální partneři

Partneři pořadatele